logo Hornsund

strona główna

main page


mapka Spitsbergen

Grupy całoroczne Wypraw Polarnych PAN
Full-year crews of Polish Academy of Sciences expeditions

wyprawa | expedition:
Imię

NAZWISKO
(ktĂłre zimowanie) e-mail
funkcja
WYPRAWA XXXIII - 2010/11    foto
Anna KOWALSKA kierowniczka, geolog
Mateusz Baran geodeta, środowisko abiotyczne
Katarzyna Cichała-Kamrowska chemik, środowisko biotyczne
ElĹźbieta Majchrowska (2) meteorolog
Łukasz Małarzewski meteorolog, elektronik, fizyk atmosfery
Michał SAWICKI (4) zastępca kierownika, magnetyk, sejsmolog
Kazimierz ZAJĄC (6) mechanik
WYPRAWA XXXII - 2009/10    foto
Sebastian SIKORA kierownik, klimatolog
Anna Haczek meteorolog
Grzegorz Karasiński fizyk atmosfery
Szymon Kostka (2) zastępca kierownika, elektronik, magnetyk
Franciszek Krzemiński mechanik
Jakub Soroka meteorolog
Paweł Strzelewicz obserwator abiotyczny
Aleksandra Smyrak-Sikora sejsmolog
Rafał Źrebiec środowisko biotyczne
WYPRAWA XXXI - 2008/09    foto
Marek SZYMOCHA (2) kierownik
Małgorzata BŁASZCZYK środowisko abiotyczne
Zbigniew HEYDA (3) geofizyk (jonosfera, sejsmologia)
Marcin JANUSZ środowisko biotyczne
Witold KASZKIN (3) meteorolog 1
ElĹźbieta MAJCHROWSKA meteorolog 2
Piotr ŁEPKOWSKI geofizyk (magnetyzm, fizyka atmosf.)
Marek PENCARSKI asystent terenowy, ratownik
Kazimierz ZAJĄC (5) mechanik
WYPRAWA XXX - 2007/08    foto
Andrzej ARAĹšNY (2) kierownik, geograf-bioklimatolog
Witold KASZKIN (2) informatyk
Jerzy KWACZYŃSKI (5) meteorolog I
Mariusz SKARZYŃSKI (4) meteorolog II
Krzysztof STANKOWICZ środowisko biotyczne
Robert ŻMUDA środowisko abiotycznie
Paweł CZUBAK geofizyk
Michał SAWICKI (3) sejsmolog
Krzysztof GANDOR (2) mechanik
WYPRAWA XXIX - 2006/07    foto
Tomasz PETELSKI kierownik
Piotr MODZEL (2) zastępca kierownika, geofizyk
Andrzej CZARNECKI meteorolog I
Tomasz SZYDEŁ sejsmolog i jonosferyk
Anna ROZWADOWSKA meteorolog II
Kazimierz ZAJĄC (4) mechanik
Marcin RAJNER środowisko abiotyczne
Jarosław CZYSZEK magnetyk
WYPRAWA XXVIII - 2005/06    foto
Andrzej GROTHA kierownik, jonosfera, łączność
Artur ADAMEK środowisko abiotyczne
Witold KASZKIN meteorolog I
Rafał KIELAR sejsmolog
Marek KOWALCZYK meteorolog II
Dariusz K. MIŁOSZ (2) mechanik
Adam NAWROT środowisko
Mirosław STEFAŃSKI (2) magnetyk
WYPRAWA XXVII - 2004/05    foto
Anrzej KOZIK kierownik
Jerzy JUTARSKI obserwator środowiskowy
Michał KOWALEWSKI meteorolog II
Jerzy KWACZYŃSKI (4) meteorolog I
Piotr MODZEL magnetyk
Witold ŁUBIK (2)   mechanik
Arkadiusz ORLICKI jonosferyk/radiooperator
Michał SAWICKI (2)   sejsmolog
WYPRAWA XXVI - 2003/04     foto
Krzysztof MIGAŁA (3)   kierownik, geograf-klimatolog
Lech BUCHERT   meteorolog
Szymon KOSTKA   jonosferyk, radiooperator
Mirosław STEFAŃSKI magnetyk (od 9.2003)
Tomasz ŁĘKARSKI   obserwator środowiskowy
Jan MANDAT meteorolog
Dariusz K. MIŁOSZ mechanik
Mateusz MOSKALIK   sejsmolog
WYPRAWA XXV - 2002/03     foto
Lucjan NOWOSIELSKI (5)   kierownik
Krzysztof GANDOR   mechanik
Marek KRASZULA   jonosferyk, radiooperator
Jerzy KWACZYŃSKI (3)    meteorolog
Tomasz MOCZADŁOWSKI (2)   sejsmolog
Dariusz PUCZKO (2)   obserwator środowiskowy
(do 5.2003)
Paweł RAKOWSKI   magnetyk (do 4.2003)
Mariusz SKARZYŃSKI (3) meteorolog
WYPRAWA XXIV - 2001/2002     foto
Andrzej ZBROSZCZYK (5) kierownik
Zbigniew HEYDA (2)   jonosferyk, radiooperator
Marcin LECKI   meteorolog
Mariusz NESKA   magnetyk
Janusz NOWIK   meteorolog
Hubert RADZIMOWSKI   obserwator środowiskowy
Michał SAWICKI   sejsmolog
Jan SYCH (2) mechanik
WYPRAWA XXIII - 2000/2001     foto
Lucjan NOWOSIELSKI (4)   kierownik
Piotr DOLNICKI    obserwator środowiskowy
Jerzy KWACZYŃSKI (2)    meteorolog
Witold ŁUBIK   mechanik
Tomasz MOCZADŁOWSKI   sejsmolog
Michał MUCHA    jonosferyk, radiooperator
Dariusz PUCZKO   magnetyk
Mariusz SKARZYŃSKI (2) meteorolog
WYPRAWA XXII - 1999/2000     foto
Stanisław MISZTAL (2) kierownik
Andrzej ARAĹšNY    meteorolog
Tadeusz BRYŚ obserwator środowiskowy
Paweł JÓŹWIAK sejsmolog
Krzysztof MICHALSKI    magnetyk
Marek SZYLKOWSKI mechanik
Zbigniew WCIŚLAK (2) meteorolog
Waldemar ZIĘTKIEWICZ jonosferyk, radiooperator
WYPRAWA XXI - 1998/99     foto
Andrzej ZBROSZCZYK (4) kierownik
Zbigniew HEYDA    jonosferyk
Krzysztof KOSSOBUDZKI magnetyk
Tomasz KRYNICKI   sejsmolog
Antoni BARAŃSKI (4) meteorolog
Mariusz SKARZYŃSKI meteorolog
Maciej BURZYK    obserwator środowiskowy
Jan SYCH mechanik
Adam LEWANDOWSKI radioelektronik
WYPRAWA XX - 1997/98     foto
Wojciech BART (2) kierownik, magnetyk
Michał JANUS sejsmolog
Janusz MAŁASZKIEWICZ meteorolog
Ryszard MOROZ (4) obserwator środowiskowy
Lucjan NOWOSIELSKI (3)    meteorolog
Jacek ŚCIESIŃSKI radiooperator
Jacek WOJDAT mechanik
Dariusz ZIĘTKIEWICZ jonosferyk
WYPRAWA XIX - 1996/97     foto
Jerzy GIĹťEJEWSKI    kierownik, geolog
Piotr BATTKE (jun.) radiooperator, sejsmolog
Ryszard MOROZ (3) meteorolog
Janusz MOŝDŝYŃSKI magnetyk, radioperator
Waldemar ROSZCZYNKO obserwator środowiskowy
Witold ROSZCZYNKO (jun) mechanik
Marek SZYMOCHA    jonosferyk
Zbigniew WCIŚLAK meteorolog
Andrzej ZBROSZCZYK (3) mechanik
WYPRAWA XVIII - 1995/96     foto
Jacek BEDNAREK (3)    kierownik
Antoni BARAŃSKI (3) meteorolog
Danuta BEDNAREK geolog
Jacek BORKOWSKI jonosferyk
Zbigniew GÓRSKI obserwator środowiskowy
Arkadiusz ORLICKI sejsmolog
Piotr PAWŁOWICZ radiooperator
Wiesław SIENKIEWICZ mechanik
Piotr SOBOLEWSKI magnetyk
Maciej WŁOSEK lekarz, meteorolog
WYPRAWA XVII - 1994/95     foto
Jan RODZIK (3)    kierownik
Rafał BLANKIEWICZ obserwator środowiskowy
Cezary DOBROWOLSKI kucharz
Marcin GRZESIAK magnetyk
Henryk JÓZEFIAK radiooperator
Jerzy KWACZYŃSKI    meteorolog
Jan OPALIŃSKI mechanik
Jan ORZEŁ meteorolog
Kajetan ZIELKOWSKI sejsmolog, jonosferyk
WYPRAWA XVI - 1993/94     foto
Jacek BEDNAREK (2)    kierownik, geolog
Antoni BARAŃSKI (2) meteorolog
Mirosław BIELAŃSKI jonosferyk
Jerzy BURZYK obserwator środowiskowy
Adam CAŁA magnetyk
Piotr CELIŃSKI    sejsmolog
Stanisław DOMAŃSKI radiooperator
Tadeusz KRAWCZYK elektryk, glacjolog
Lucjan NOWOSIELSKI (2)    meteorolog
Zbigniew RADWAN mechanik
WYPRAWA XV - 1992/93     foto
Krzysztof MAKOWSKI kierownik
Wojciech BART magnetyk
Andrzej GROTHA radiooperator
Andrzej KLIMOWICZ mechanik
Jan LESZKIEWICZ obserwator środowiskowy
Jacek PARAT sejsmolog
Jan RODZIK (2)    meteorolog, geomorfolog
Sławomir WIKTOROWICZ (3) meteorolog
Jarosław ZAJĄCZKOWSKI kucharz, intendent
WYPRAWA XIV - 1991/92     foto
Jerzy GIĹťEJEWSKI    kierownik, geolog
Edward BEKTA sejsmolog, jonosferyk
Jerzy CYRKLER meteorolog
Kazimierz CZERNIEJEWSKI mechanik
jerzy KEMPA radiooperator
Janusz KIDA obserwator środowiskowy
Krzysztof LISOWSKI magnetyk
Zbigniew MITURSKI mechanik
Edward SZARANIEC   meteorolog
Ryszard WYRZYKOWSKI operator filmowy
WYPRAWA XIII - 1990/91     foto
Jacek BEDNAREK    kierownik, geolog
Wojciech BUDZANOWSKI sejsmolog
Stanisław DOMAŃSKI radiooperator
Janusz MAŁASZKIEWICZ meteorolog
Lucjan NOWOSIELSKI    meteorolog
Andrzej PSZCZÓŁKOWSKI jonosferyk
Leopold WELSZ magnetyk
Maciej WŁOSEK lekarz, obserwator środowiskowy
Andrzej ZBROSZCZYK (2) mechanik
WYPRAWA XII -1989/90     foto
Krzysztof MAKOWSKI (2) kierownik, sejsmolog
Andrzej BOLEWSKI jonosferyk
Stanisław BRYKCZYŃSKI radiooperator
Andrzej DOMINIK mechanik
Andrzej DZIK lekarz chirurg
Adam KIERES geolog
Grzegorz LIPIEŃ geolog, obserwator środowiskowy
Ryszard MOROZ (2) meteorolog
Tadeusz NIEDĹšWIEDĹš    meteorolog
Wojciech WISZNIEWSKI magnetyk
WYPRAWA XI - 1988/89     foto
Piotr GŁOWACKI (2)    kierownik, obserwator środowiskowy
Andrzej CHRUŚCIEL lekarz
Edward JARMUSZEWSKI meteorolog
Janusz KARKOSZKA asystent terenowy
JĂłzef KOWALSKI radiooperator
Jan KOĹťLAKIEWICZ sejsmolog
Jan LESZKIEWICZ    geograf
Andrzej MUCOWSKI jonosferyk
Zbigniew WCIŚLAK meteorolog
Marian WOJCIECHOWSKI magnetyk
Kazimierz ZAJĄC (3) mechanik
WYPRAWA X - 1987/88     foto
Stanisław DĄBROWSKI   kierownik, geodeta
Romuald BIERNAT lekarz (do 1.1988)
Jerzy GIEORGIJEWSKI   lekarz (oD 1.1988)
Jacerk GRYS radiooperator
Jacek HOFFMAN magnetyk
Janusz KIDA permafrost, obserwator środowiskowy
Zdzisław KURCZYŃSKI fotogrametra
Krzysztof MAKOWSKI sejsmolog
Tadeusz PELCZAR meteorolog
Sławomir WIKTOROWICZ (2) meteorolog
Kazimierz ZAJĄC (2) mechanik
Kajetan ZIELKOWSKI jonosferyk
WYPRAWA IX - 1986/87     foto
Grzegorz GREGORCZYK (2) kierownik
Piotr ADAMSKI meteorolog
Stanisław BRYKCZYŃSKI radiooperator
Krzysztof CHĘCIŃSKI jonosferyk
Ryszard DOGIL meteorolog
JĂłzef FORGACZ lekarz
Wojciech KRAJEWSKI mechanik
Krzysztof MIGAŁA (2)   permafrost
Andrzej STĘPIEŃ magnetyk
Jerzy SZWAGRZYK sejsmolog
WYPRAWA VIII - 1985/86     foto
Antoni SZYMAŃSKI kierownik, magnetyk
(wrócił do kraju 20.11.85)
Stanisław MISZTAL kierownik (od 20.11.85)
Piotr GŁOWACKI    badania środowiskowe
Stanisław DOMAGALSKI lekarz (wrócił do kraju 25.10.85)
Bolesław KAPUŚCIŃSKI asystent terenowy
Jan KUPSKI radiooperator
Zbigniew PIETROŃ meteorolog (od 17.05.86)
Jerzy SPEIL sejsmolog
Zbigniew TOPOROWSKI meteorolog (do 16.05.86)
Jerzy WACH geograf
Wiesław WIERZBICKI magnetyk
Sławomir WIKTOROWICZ meteorolog
Kazimierz ZAJĄC mechanik
WYPRAWA VII - 1984/85     foto
Jan Marcin WĘSŁAWSKI (2) kierownik oceanolog
Piotr ADAMSKI meteorolog
Jerzy DĄBROWSKI sejsmolog
Krzysztof DĄBROWSKI radiooperator
Aleksander GIERASIMOWICZ lekarz
Jacek KONOPACKI magnetyk
Jerzy KSIĄZEK meteorolog
Antoni MARKOWSKI mechanik
Ryszard MOROZ hydrolog, obserwator środowiskowy
Stanisław SIEDLECKI gość
Marek ZAJĄCZKOWSKI oceanolog
WYPRAWA VI - 1983/84     foto
Jan CISAK    kierownik, geodeta
Krzysztof ADAMSKI    sejsmolog
Szymon BARNA geodeta
Grzegorz GREGORCZYK magnetyk
Jan KRZEMIŃSKI mechanik
Cezary LIPERT geodeta
Zbigniew PIETROŃ meteorolog
Piotr PORADA lekarz
Jacek WIELOCHA radiooperator
WYPRAWA V - 1982/83     foto
Stanisław RUDOWSKI    kierownik, geolog
Adam BRODA lekarz
Krzysztof GORLICH geolog
JĂłzef IGNASIAK   radiooperator
Jan RODZIK    meteorolog, geomorfolog
Waldemar STEPKO meteorolog
Wiesław WIERZBICKI magnetyk, sejsmolog
Andrzej ZBROSZCZYK mechanik
WYPRAWA IV - 1981/82     foto
Witold MIZERSKI kierownik, fotogrametra
Jerzy GIEORGIEJEWSKI lekarz
Jacek JEZIERSKI  
Sławomir KWAŚNIEWSKI  
Krzysztof MIGAŁA   geomorfolog, meteorolog
Bogdan MORYS magnetyk
Wojciech MOSKAL oceanolog
Mieczysław SOBIK meteorolog
Ryszard SZAFRAN mechanik
Zygmunt WEYDMANN sejsmolog
Jan Marcin WĘSŁAWSKI oceanolog
Andrzej ZIELIŃSKI radiooperator
WYPRAWA III - 1980/81     foto
Janusz NIEWIADOMSKI kierownik, geofizyk
Antoni BARAŃSKI meteorolog
Przemysław CZYSZEK magnetyk
Jan DZIACZKOWSKI lekarz
Bronisław GŁOWICKI meteorolog
Marek GRZEŚ geomorfolog
Marek KIBLER mechanik
Andrzej MOLEK sejsmolog
Paweł OGRODNIK radiooperator
Wojciech SKUBISZAK geofizyk
WYPRAWA II - 1979/80     foto
Marian PULINA    kierownik, geomorfolog
Marian DORACZYŃSKI lekarz
Jan KRZEMIŃSKI mechanik
Waldemar KULESZA radiooperator
Krzysztof LUBOMIRSKI meteorolog
Stefan MATALEWSKI oceanolog
Piotr MENSZ magnetyk
Jerzy PEREYMA klimatolog
Sławomir SWERPEL meteorolog
Jan SZYMAŃSKI sejsmolog
WYPRAWA I - 1978/79     foto
Jan SZUPRYCZYŃSKI kierownik, geomorfolog
Mieczysław BANACH geomorfolog
Stefan CIEŚLIŃSKI geolog
Ireneusz DOBRUCHOWSKI radiooperator
Bogdan OLĘDZKI mechanik
Edward JARMUSZEWSKI meteorolog
Tomasz PETELSKI meteorolog
Tadeusz PIEŃKOWSKI sejsmolog
Bogdan RUDZKI lekarz
Jerzy SACEWICZ magnetyk
WYPRAWA ZAŁOĹťYCIELSKA - 1957/58 (w ramach MRG 57/58)     foto
Stanisław SIEDLECKI kierownik, geolog
Ryszard BAJER radiooperator
Stanisław BARANOWSKI glacjolog
Zdzisław CZEPPE glacjolog
Lars FASTING gość
Jerzy JASNORZEWSKI geodeta
Zbigniew JAWOROWSKI lekarz, obserw. radioaktywn. opadĂłw
Tadeusz MAKAREWICZ meteorolog
Roman TRECHCIŃSKI elektronik, mechanik, jonosferyk
Wiesław WIŚNIEWSKI astronom
Maciej ZALEWSKI    kucharz, intendent

mapa strony, literatura i odnośniki